O gospodarstwie

Wielopokoleniowe gospodarstwo Ogrodnicze

prowadzone przez naszą rodzinę od 1815 roku

Około 1815 roku do Jankowic przyjechała z dziedzicami z Francji nasza 3x prababka jako bona dla ich dzieci. Za oszczędności kupiła gospodarstwo rolne, założyła rodzinę i od tej pory jest ono przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Gospodarstwo znajduje się w gminie Jedlińsk w powiecie radomskim, w malowniczej miejscowości Jankowice przy rzece Radomce, gdzie nie jeżdżą pociągi i miejski transport. Z dala od tras szybkiego ruchu i jakichkolwiek zanieczyszczeń środowiska dojrzewają dla Państwa zdrowe warzywa i owoce.

W roku 2000 zostałem spadkobiercą gospodarstwa. Gospodarstwo zostało doinwestowane i zmodernizowane na przestrzeni kolejnych lat. Od roku 2002 profil gospodarstwa został ukierunkowany na ekologię. Pierwszy certyfikat EKO uzyskaliśmy w roku 2003.

Nasza historia

pierwszy e-sklep prowadzony bezpośrednio przez rolnika

W roku 2007 gospodarstwo zostało znacząco powiększone poprzez zakup ziemi rolnej. Od tego momentu gospodarstwo Tradycje Natury działa na powierzchni 25 ha żyznej ziemi, która jest częściowo zagospodarowana poprzez sady, uprawy wieloletnie oraz tunele foliowe.

Do 2010 roku głównym obszarem działalności była produkcja mleka. Od kilku lat Tradycje Natury to przede wszystkim warzywa i owoce. Uprawiając nasze plony rolne kierujemy się zasadami naturalnymi oraz przepisami stosowanymi w gospodarstwach ekologicznych. Ziemię nawozimy krowim i kurzym nawozem, stosujemy płodozmian. Zamiast nawozów sztucznych uprawiamy łubin w celu wzbogacenia ziemi w naturalny azot. Stosujemy też naturalne komposty. Do ochrony przed szkodnikami wykorzystujemy wyciąg z pokrzyw – zwłaszcza w pielęgnacji pomidorów.

Gospodarstwo jest pod stałym nadzorem jednostek certyfikujących. Wydane na przestrzeni ostatnich lat i ciągle odnawiane Certyfikaty potwierdzają nasze kompetencje oraz stabilność prowadzonej przez nas działalności. Osoby zainteresowane mogą osobiście nas odwiedzić (po wcześniejszym umówieniu) w Jankowicach.

Mamy grono stałych Klientów, dostarczamy warzywa i owoce do sklepów ekologicznych, Kooperatyw spożywczych na terenie Województwa mazowieckiego.

Od 2013 roku  sprzedawaliśmy swoje produkty na BioBazarze a od 2017 roku przenieśliśmy swoją sprzedaż do internetu.

W roku 2019 uruchomiliśmy własny sklep internetowy w celu sprzedaży bezpośredniej do Klientów indywidualnych z dostawą do domów transportem gospodarstwa. Jest to jeden z pierwszych e-sklepów prowadzonych bezpośrednio przez rolnika na terenie Warszawy i okolic podwarszawskich.

Obsługa dostawy

Nie pakujemy planety w kłopoty
Pakujemy produkty w sposób ekologiczny, w papier, który starannie zabezpiecza Państwa zamówienia. Kartony, w które pakujemy zamówienia w 100% spełniają wymagania dotyczące przydatności do odzysku poprzez recykling materiałowy.
Wsparcie w zakupach
Dużo uwagi poświęciliśmy temu, aby zapewnić Państwu jak najlepsze wrażenie z korzystania z naszego sklepu, aby przyspieszyć i ułatwić składanie zamówień. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, to chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.
Dostawa transportem gospodarstwa
Dostarczamy zamówienia osobiście transportem gospodarstwa. Dostawa pod wskazany adres jest realizowana w Warszawie oraz okolicach. Podczas składania zamówienia weryfikowany jest kod pocztowy pod kątem możliwości dostawy.
top
X
X